سرخط خبرها
خانه / بهينه سازي سايت / seo / تاثیر افزایش ترافیک در سئو
افزایش ترافیک سایت

تاثیر افزایش ترافیک در سئو

سئو سایت و اثر ترافیک شاید عنوانی باشد که در روند سئو بدان توجه خاصی نمی شود اما در پنهان مشاهده می شود که گوگل ترافیکی که در سایت وجود دارد را به عنوان متریکی بر رنکینگ سایت شما قرار می دهد. در واقع باید گفت که گوگل همواره به دنبال یافتن راهی برای تشخیص دادن سایت های معتبرتر در میان کاربران می باشد. لینک ها و همچنین ترافیک موجود در سایت نیز همین موضوع را بیان می کند.

ترافیک در سئو سایت

نکته ای که در سئو بوجود می آید این است که سایت هایی که ترافیک خوبی در سایت خود دارند. حال به هر دلیلی مانند تولید محتوای یکتا و با کیفیت ، قدیمی بودن سایت ، اشتراک در شبکه های اجتماعی و دیگر دلایل ،دیده می شود که در روند سئو سایت خود پیشرفته عالی دارند و نسبت به دیگر رقبا در رنکینگ بهتری قرار می گیرند. پس نکته ای که در این خصوص در سئو بوجود می آید این است که با اینکه گوگل در الگوریتم های گوگل ترافیک سایت را به طور مستقیم عنوان و بیان ننموده است اما در عمل مشاهده می کنیم که ترافیک کاربران موجود در سایت را آنالیز می کند و به واسط آن ارتقا در رنکینگ و نیز سئو سایت را ایجاد می نماید. در یک جمله می توان گفت که گوگل از ترافیکی که در سایت وجود دارد به این نکته می رسد که سایت شما معتبر است و این تراس  و اعتمادی که کاربران به سایت شما دارند را در نتایج و نیز سئو سایت نشان می دهد.

trafic

اثر ترافیک سایت در سئو سایت

گوگل برای متمایز نمودن سایت ها از یکدیگر به عنوان اعتبار و تراس سایت می گردد و شاید بهترین فاکتور ترافیک و اعتباری باشد که کاربران به سایت دارند. هرچه ترافیک سایت بیشتر باشد در واقع کاربران اعتماد بیشتری به سایت شما دارند و این رفتار کاربران خود تراس و اعتمادی برای گوگل می باشد که به سایت شما اعتماد نماید.

مقاله آموزش سئو

 

راه های افزایش ترافیک در سئو

اگرچه خرید ترافیک از گوگل و استفاده از ربات ها به منظور تولید ترافیک کسب وکاری شده است که توسط برخی وب مسترها استفاده می شود اما باید گفت که این ترافیک به صورت فیک است و پس از اتمام آن شما افت رنکینگ را خواهید داشت و این افت ترافیک در سئو سایت شما اثر بدی خواهد داشت و یا حتی موجب می شود که شما اعتبار خود را از دست دهید. اصولی ترین راه برای جذب ترافیک تولید محتوای با کیفیت و انتشار آن در شبکه های اجتماعی می باشد تا ترافیک را به سمت سایت شما آورد و اثرگذاری در سئو سایت را به مرور خواهید داشت.

اصول سئو در افزایش ترافیک سایت

با توجه به مطالب می توان به این جمله اشاره کرد که ترافیک سایت اثر مثبت و مستقیم بر روی سئو سایت دارد. اما چگونه ترافیک سایت را بالا ببریم. ترافیک فیک و کاذب با استفاده از نرم افزارها و ربات هایی موجب می شود که ترافیک سایت شما بالا روند اما این ترافیک تا زمانی که از این بات ها استفاده می کنید وجود دارد و اگر برای تمدید و گرفتن سرویس اقدام نکنید ترافیک خود را از دست می دهید و این افت ترافیک بر روی سئو سایت شما اثر منفی دارد زیرا که به یکباره حجم بالایی از ترافیک را از دست داده اید. اصول سئو سایت مانند تولید محتوا و نیز شبکه های اجتماعی هم راستا با افزایش ترافیک و نیز اثرگذاری در برندینگ شما هستند.

تاثیر ترافیک فیک در سئو

شاید سایت های بسیاری را دیده باشید که ترافیک فیک ، کاذب را وارد سایت می کنند و با عنوان افزایش ترافیک ، افزایش الکسا ، افزایش بازدید سایت ، افزایش بازدید سایت در حال فعالیت می باشند و هزینه ای را در قبال ترافیک و بازدیدی که وارد سایت می کنند دریافت می کنند. اما اینکه این ترافیک فیک و بازدیدکننده الکی چه اثری در سئو سایت شما خواهد را در ادامه خواهیم پرداخت.

اثر افزایش بازدید فیک در سئو سایت چیست؟

ترافیک فیک و کاذب اگر اصول سئو سایت را اجرا نموده باشید می تواند به واسط ترافیکی که در سایت شما وجود دارد اعتبار را به شما بخشد. اما بحثی که در ترافیک فیک و نیز افزایش بازدید کاذب وجود دارد این است که اگر شما به قطع سرویس عمل نمایید در واقع ممکن است هزاران ترافیک و کاربری که در سایت شما به صورت فیک وجود داشت را از دست بدهید و این از دست دادن بازدید و ترافیک اثرگذاری منفی در سئو سایت شما می گذارد.

چرا از ترافیک فیک و افزایش بازدید استفاده می کنند؟

با توجه به گفته های بالا پس گوگل ترافیک موجود در سایت را به عنوان متریکی در سئو سایت قرار داده است و در واقع ترافیکی که در سایت وجود دارد می تواند بیانگری از اعتبار سایت شما باشد. از این رو صاحبان وب مستر برای بهبود در وضعیت سئو سایت از ترافیک فیک و کاذب استفاده می نمایند تا به واسط این افزایش بازدید بر اعتبار سایت خود بیفزایند و نیز بهبود در وضعیت سئو سایت خود را مشاهده نمایند.

سئو سایت و نقش ترافیک و کاربرپسند بودن

ترافیک سایت نشان دهنده کاربرپسند بودن سایت شما می باشد و این کابرپسند بودن سایت اثرگذاری مثبت و مستقیم بر روی سئو سایت دارد زیرا که گوگل همواره تلاش خود را برای رضایتمندی کاربران خود قرار می دهد و اگر سایتی کاربرپسند باشد پس گوگل این امتیاز و تمایز را در رنکینگ سایت نشان می دهد.

 

منبع:

http://mcseo.ir

http://www.agerin.ir

درباره ی rezaei

یک دیدگاه

  1. ممنون واقعا بدردم خورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir